Krzesełko do karmienia stojące czy przypinane. Jaki rodzaj wybrać?

Producenci akcesoriów dziecięcych coraz częściej wypuszczają na rynek innowacyjne produkty, które mają ułatwić życie świeżo upieczonym rodzicom. Jak wygląda sprawa z krzesełkami do karmienia. Czy i tutaj można znaleźć ciekawe nowinki, które warto rozważyć wybierając krzesełko dla swojego malucha? Jednym z ciekawszych rozwiązań są obecnie krzesełka przypinane. Czy warto je wybrać, czy lepiej sprawdzą się klasyczne krzesełka stojące?

Jakie rodzaje krzesełek stojących można znaleźć w sklepach?

Krzesełka stojące to cały czas jedne z najpopularniejszych modeli, które dostępne są w sklepach z akcesoriami dziecięcymi, jednym z nich jest sklep Chicco. Do takich krzesełek zalicza się:

krzesełka klasyczne – są to wysokie krzesełka do karmienia, które nie mają żadnych dodatkowych opcji;

krzesełka składane – są to wysokie krzesełka, które można złożyć. Najczęściej wybierają je rodzice, którzy pragną zaoszczędzić trochę miejsce w mieszkaniu, lub często zabierają ze sobą w podróże krzesełko dziecka;

krzesełka typu 3w1 – są to krzesełka, które można wykorzystywać początkowo jak klasyczne krzesełko do karmienia, a z czasem, gdy dziecko podrośnie, również jako niskie krzesełko i stolik.

Jakie rodzaje krzesełek przypinanych oferują producenci?

Krzesełka przypinane to stosunkowa nowość na rynku akcesoriów dziecięcych, ale i tutaj już można spotkać kilka rodzajów. Do najpopularniejszych należą:

krzesełka turystyczne tekstylne – są to krzesełka, które wykonane są z materiału. Jest to forma siedziska, które montuje się na krześle dla dorosłego. Jest to najlżejsza opcja. Dodatkowo krzesełko takie można złożyć do bardzo małych rozmiarów;

plastikowe siedziska nakładane na krzesło – jest to nieco większa odmiana wyżej opisanego krzesełka turystycznego;

podwyższenia dla starszych dzieci – są to najczęściej grube prostokątne poduchy nakładane na siedzisko dużego krzesła;

krzesełka montowane do blatu stołu – montaż odbywa się przy pomocy haka. Tego rodzaju krzesełka z reguły dostępne są dla dzieci do ok. roku, półtorej.

Dla kogo krzesełka klasyczne, a dla kogo nakładane?

Krzesełka nakładane, czyli różne formy krzesełek turystycznych to dobre rozwiązanie dla osób, które bardzo często podróżują ze swoimi małymi dziećmi. Takie krzesełko jest też dobrym uzupełnieniem dla tradycyjnego krzesełka, które zostaje w domu. Trzeba pamiętać, że o ile krzesełka nakładane na „dorosłe” krzesła pasują praktycznie na każdy model tego mebla, tak już krzesełka montowane do stołu muszą być instalowane jedynie na meble solidne, o wytrzymałym blacie. W jednym i drugim przypadku należy pilnować, by mebel stał pewnie na ziemi.

Krzesełka klasyczne to propozycja, która sprawdza się raczej jedynie do zastosowań w domu. W podróży są nieporęczne i zajmują dużo miejsca.

Niezależnie od tego na jakie krzesełko ostatecznie się zdecydujemy, to na co musimy zwrócić uwagę, to przede wszystkim jakość wykonania poszczególnych elementów i to, czy dany model zapewni dziecku bezpieczeństwo w czasie spożywania posiłków.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *