Wózki dziecięce bez tajemnic

Wybór wózka dla dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Mnogość modeli i ich funkcjonalność potrafi wywołać zawrót głowy u każdego. Jaki wózek będzie najlepszy dla Twojego dziecka? Czy lepiej zdecydować się na wózek 3w1 czy lepszym rozwiązaniem będzie osobny zakup wózka głębokiego i spacerówki? Poniżej znajduje się praktyczny przewodnik po najpopularniejszych modelach wózków dziecięcych.

Jaki wózek głęboki wybrać?

Wózki głębokie to „pierwsze pojazdy” każdego malucha. Dlatego rodzice przykładają ogromną wagę do ich wyboru. Coraz bardziej popularne są wózki głębokie z wyjmowanymi gondolami, które można montować w samochodach bokiem do kierunku jazdy. W ofercie wielu producentów są wózku głębokie o zgrabnych kształtach i niewielkich wymiarach, umieszczone na lekkich stelażach sprawdzają się dla osób mieszkających w blokach, które nie mają osobnego miejsca na przechowywanie wózka.

Wybierając wózek głęboki należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania gondoli. Musi ona posiadać miękkie wykończenie z materiału przyjaznego dla skóry dziecka. Jednocześnie musi ona zapewniać podparcie dla kształtującego się układu kostnego malucha.

Kolejną kwestią jest stelaż wózka. Powinien on się rozkładać łatwo i szybko, posiadać blokadę przed przypadkowym złożeniem się i być w miarę lekki. Obecnie stelaże najczęściej wykonywane są z dość lekkiego aluminium.

Wybór kół w wózku dziecięcym w dużej mierze zależy od tego, po jakim terenie się będziemy poruszać. Po mieście sprawdzi się praktycznie każdy rodzaj kół. W terenie lepiej będą się sprawowały szerokie i masywne koła.

Jaki wózek spacerowy wybrać dla dziecka?

Wózek spacerowy powinien przede wszystkim być wygodny, kompaktowy i lekki. Dzięki niemu dziecko może poznawać świat w czasie codziennych podróży z opiekunem. Wózki spacerowe dzieli się na kilka podstawowych rodzajów:

klasyczny wózek spacerowy – jest on przeznaczony dla młodszych dzieci – w wieku od 6 miesięcy do ok 3 lat. Wózek ten posiada często możliwość regulacjo położenia siedziska, co sprawdza się szczególnie w przypadku dzieci lubiących uciąć sobie drzemkę w czasie spaceru;

wózek typu parasolka – jest on dobrym rozwiązaniem dla rodziców dzieci, które już często chodzą na spacery. Jest lekki i poręczny, po złożeniu zajmuje niewiele miejsca;

wózek spacerowy dla wieloraczków – jest to wózek przeznaczony dla więcej niż jednego dziecka. Najczęściej kupowany jest dla dzieci urodzonych z jednej ciąży. Jednak zdarza się również, że takie wózki kupują rodzice dzieci urodzonych rok po roku.

A co z wózkiem wielofunkcyjnym?

Wózek wielofunkcyjny łączy w sobie tak naprawdę trzy różne produkty – wózek głęboki, wózek spacerowy i fotelik/nosidełko dla grupy 0+.  Jest to praktyczne rozwiązanie dla osób, które korzystają np. z systemu oferowanego przez producentów fotelików samochodowych. Taki wózek jest nieco droższy niż koszt zakupu wózka głębokiego, jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że jest to koszt jednorazowy, a przy osobnym kupieniu wózka głębokiego po jakimś czasie należy kupić również spacerówkę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *